دسترسی سریع درس آموزی از حوادث نشریات استانداردها انجمن گزارش شرایط ناایمن فایلهای آموزشی کارگاه آموزشی
:.
پیام مقام عالی وزارت نفت به مناسبت روز ملی آتش نشانی و ایمنی

بیژن زنگنه مقام عالی وزارت نفت طی پیامی ضمن گرامیداشت روز ملی آتش نشانی و ایمنی اظهار نمودند : از همه همکاران و به ویژه مدیران محترم صنعت انتظار دارد ایمنی را به عنوان ارزشی بنیادین در کلیه فعالیت های سازمان متبوع خود نهادینه نموده و با تنظیم اهداف، تعیین راهبردهای عملیاتی برنامه ریزی مناسب، زمینه تحقق خواسته‌های فوق و ایجاد محیطی ایمن و بدون حادثه برای همکاران صنعت نفت را فراهم کنند.»


در پیام مقام عالی وزارت به مناسبت روز ملی آتش نشانی و ایمنی آمده است :

«هفتم مهرماه «روز ملی آتش نشانی و ایمنی» به پاس رشادت شهدای آتش نشان پالایشگاه آبادان در دوران دفاع مقدس به نماد ملی بزرگداشت آتش نشانی و ایمنی کشور مبدل شده است و تقارن آن با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در سال جاری، بر ارزش‌های معنوی این روز افزوده است.

همکاران گرامی، روند شدت و تکرار حوادث پرسنلی به ویژه حوادث منجر به فوت، جراحات و آتش سوزی‌های عمده صنعتی در دو سال گذشته کاهش قابل ملاحظه ای داشته که نشان از عزم جدی شما همکاران عزیز در رعایت اصول ایمنی و پیشگیری از حوادث دارد.

آنچه مسلم است همه حوادث قابل پیشگیری بوده و لازمه تحقق این امر سرلوحه قراردادن اصول و ضوابط ایمنی به عنوان راهبردی حیاتی و خدشه ناپذیر در همه فعالیت‌های صنعت نفت است. اصولی که در چارچوب رویه‌ها و دستورعمل‌های کاری تدوین شده و همه ذینفعان به ویژه مدیران، کارکنان و پیمانکاران موظف به اجرای این اصول شده‎اند.

علاوه بر بعد پیشگیری، لازم است تقویت کمی و کیفی سازمان از منظر زیرساخت، منابع و مهارت‌های انسانی مورد نیاز برای مدیریت وضعیت‌های اضطراری محتمل در صنعت نفت نیز به عنوان یک راهبرد اساسی HSE با بهره گیری از دانش، فناوری و استانداردهای معتبر و روزآمد دنیا در قالب فرآیندی یکپارچه (مشتمل بر پیشگیری، محافظت، آمادگی، واکنش و بازیابی) در دستور کار قرار گرفته و ایجاد توازن منطقی منابع در این بخش‌های پنجگانه و کاهش هزینه های ناشی از خسارات جانی و مالی در مراحل واکنش و بازیابی به عنوان یک اصل کلی مورد توجه قرار گیرد.

در این خصوص توجه به سه اصل اساسی (یکپارچگی، حرفه ای گرایی و انضباط سازمانی) امری ضروری بوده و انتظار دارد همکاران عزیز آتش نشان مظهر و الگوی انضباط سازمانی و حرفه ای گرایی در صنعت نفت باشند.

همچنین امید است با ترویج و توسعه آموزش‌های موثر ایمنی و آتش نشانی کارکنان و به خصوص همکاران محترم بهره برداری، تعمیرات، بازرسی فنی و حراست، زمینه مشارکت عمومی در ارتقای این فرایند فراهم شود.

در خاتمه از همه همکاران و به ویژه مدیران محترم صنعت نفت انتظار می رود ایمنی را به عنوان ارزشی بنیادین در همه فعالیت‌های سازمانی متبوع خود نهادینه نموده و با تنظیم اهداف، تعیین راهبردهای عملیاتی برنامه ریزی مناسب، زمینه تحقق خواسته‌های فوق و ایجاد محیطی ایمن و بدون حادثه برای همکاران صنعت نفت را فراهم کنند.»

 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد. استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768
خانه | بازگشت |
Guest (mopguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما