اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسعضویت در کانال تلگرامنسخه متنیبا حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس انجام شد
بررسی حادثه آتش سوزی سکوی شماره ٩ پارس جنوبی

1398/3/25 شنبه
حادثه آتش سوزی سکوی شماره ٩ پارس جنوبی با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیران عملیات و کارشناسان اچ اس یی و بازرسی وزارت نفت بررسی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس پیش از عزیمت به سکوی سکوی ۹ SPD فازهای ۶، ۷ و ۸ میدان گازی پارس جنوبی با کارکنان شاغل در این سکو دیدار کردند.

وی در این دیدار، مدیریت حادثه آتش سوزی ازسوی کارکنان و گروه اطفای حریق را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اینکه پس از دو ساعت از زمان آغاز آتش‌سوزی در یک سکوی گازی پارس جنوبی، حادثه به‌طور کامل مهارشده، ثبت رکودی ویژه به شمار می‌آید و این شرایط نشان دهنده عملکرد بسیار حرفه‌ای و  ستودنی کارکنان حاضر در این عملیات بوده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه در این عملیات اقدام‌های ایمنی و مدیریت بحران به خوبی و به موقع انجام شده است، اظهار کرد: خوشبختانه کارکنان ضمن حفظ جان خود و حفاظت از تاسیسات گاز، مطابق رویه‌های مشخص مدیریت شرایط اضطراری سکو را کنترل و پس از ایمن‌سازی به‌موقع موقعیت را ترک کردند.

و ی با اشاره به اینکه به‌زودی و با بررسی شرایط موجود در سکوی یاد شده از سوی کارشناسان، دلایل حادثه آتش سوزی مشخص و ارائه می‌شود، گفت: پس از بررسی علت حادثه و اطمینان کامل از پایداری شرایط ایمن، تولید در این سکو ازسر گرفته می‌شود.

بر اساس این گزارش، سکوی شماره ٩، یکی از سه سکوی فازهای ٦، ٧ و ٨ پارس جنوبی است که پس از یک آتش سوزی جزئی در بخشی از آن با واکنش سریع گروه اطفای حریق، آتش مهار شد و نفرات شاغل نیز بدون هیچ گونه آسیب‌های جانی تخلیه و به خشکی اعزام شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد. استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768