دسترسی سریع

اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسعضویت در کانال تلگرامنسخه متنی
وضعیت HSE شرکت های نفتی مستقر در استان خوزستان بررسی شد.

1400/10/8 چهارشنبه

وضع ایمنی، آتش‌نشانی و محیط‌زیست تأسیسات و طرح‌های شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، اروندان، مهندسی و توسعه نفت و ملی حفاری ایران با نگاه به وضع موجود، مشکلات و چالش‌های آن، بررسی شد.


وضعیت رعایت و استقرار الزامات HSE تأسیسات و طرح‌های شرکت‌های نفتی مستقر در خوزستان با هدف ارتقای سطح HSE، ضمن توجه به تأکیدات مقام عالی وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در نشست‌های کارشناسی و بازدیدهای میدانی از شرکت‌ها با حضور مظاهر انصاری، مدیرکل بهداشت، ایمنی و محیط زیست  و پدافند غیرعامل وزارت نفت، مانی عبدالله‌زاده، مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی نفت ایران و هیئت همراه و در دیدار با مدیران عامل، مدیران ستادی و رؤسای HSE، پس از رونمایی پروژه‌های جمع‌آوری گازهای مشعل در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، بررسی شد.

در نشست‌هایی با مدیران عامل، مدیران ستادی و رؤسای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت‌های تابع، ملی حفاری ایران و نفت و گاز اروندان، گزارشی از اقدام‌های انجام‌شده و برنامه‌های در حال اجرا در حوزه HSE ارائه و مشکلات و چالش‌های موجود در انجام پروژه‌ها بیان شد.

مدیرکل HSE وزارت نفت، مشکلات موجود در زمینه تأمین اعتبار پروژه‌ها را ناشی از وضع کنونی کشور دانست که مقطعی است و عنوان کرد: با مدیریت، اتحاد و همدلی از آن عبور می‌کنیم.

انصاری افزود: با توجه به تأکیدها و حساسیت مقام عالی وزارت نفت در زمینه رعایت الزام‌های HSE بی‌شک با پیگیری و بازتاب مشکلات حیاتی و مهم به مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت، با حمایت مدیران شرکت‌ها، شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت، برنامه‌ها اجرا می‌شود.

در ادامه مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران، حمایت مقام عالی وزارت، شرکت ملی نفت ایران و مدیران شرکت‌ها را از HSE بسیار خوب برشمرد و با توجه به حمایت‌های موجود، تعامل و همکاری خوب و نزدیک مدیریت HSE با مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت، درخواست کرد که با در نظر گرفتن شرایط موجود، پروژه‌ها را بر اساس اهمیت، اولویت‌بندی کنند.

عبدالله‌زاده با اشاره به اقدام‌های انجام‌شده و پیگیری‌های شرکت‌ها برای ارتقای سطح HSE افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه HSE در توسعه و پیشبرد اهداف تولیدی در مناطق عملیاتی، تأکیدات مقام عالی وزارت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، لازم است با جدیت و تلاش بیشتر به رعایت الزامات HSE پرداخته شود.

در این سفر، بازدیدهای میدانی از تأسیسات و کریدور خطوط لوله شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون و مارون، شرکت نفت و گاز اروندان، دکل حفاری ۸۶ فتح، طرح‌های توسعه‌ای و تأسیسات شرکت مهندسی و توسعه نفت و تالاب هورالعظیم انجام و از نزدیک وضعیت و مشکلات HSE بررسی شد.

در آخرین روز بازدید (سه‌شنبه، هفتم دی‌ماه) نشستی با رؤسای HSE شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت‌های تابع و مدیریت‌ها، نفت و گاز اروندان، مهندسی و توسعه نفت و ملی حفاری ایران برگزار و وضع HSE ، مشکلات و چالش‌های شرکت‌ها و راهکارهای عملی برای رفع مشکلات موجود و ارتقای سطح HSE بحث و بررسی و تصمیم‌های لازم گرفته شد.

انصاری در این نشست با بیان اینکه نیروهای مستعد و توانمندی در مناطق نفت‌خیز جنوب، مهندسی توسعه نفت، ملی حفاری و اروندان وجود دارند، گفت: با بهره‌مندی از دانش و تجارب آنها می‌توان در زمینه رفع مشکلات در حوزه HSE و دستیابی به اهداف مدنظر اقدام کرد.

وی بر اجرای مدیریت ریسک و مدیریت تغییر تأکید کرد و مدیریت ریسک را در رأس برنامه‌های حیاتی HSE شرکت‌ها  دانست.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد. استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768