اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسعضویت در کانال تلگرامنسخه متنی
برگزاری شانزدهمین کمیته تخصصی مهندسی بهداشت وزارت نفت

1395/2/5 یکشنبه

شانزدهمین کمیته تخصصی مهندسی بهداشت وزارت نفت با هدف هم راستا نمودن اهداف کلان/ خرد و برنامه های بهداشت صنعتی سال 1395 اداره کل HSE تشکیل گردید.شانزدهمین کمیته تخصصی مهندسی بهداشت وزارت نفت با هدف هم راستا نمودن اهداف کلان/خرد و برنامه های بهداشت صنعتی سال 1395 اداره کل HSE و چهار شرکت اصلی و بررسی چالشهای موجود در حوزه تخصصی بهداشت صنعتی و ارائه راهکار رفع هر یک تشکیل گردید.
بررسی های انجام شده در خصوص انتخاب شاخص های عملکردی بهداشتی مناسب برای صنعت نفت بطوریکه امکان مقایسه با شاخص های مشابه در شرکتهای نفتی معتبر دنیا مانند Shell، Statoilو Bp و ... را فراهم نماید در کمیته تخصصی مهندسی بهداشت وزارت نفت در سال گذشته منجر به انتخاب شاخص های بهداشت صنعتی OGP گردید. این شاخص ها شامل هشت عنصر بوده و به ترتیب عبارتند از:

1-        برنامه ریزی و ارزیابی خطرات بهداشتی (Health Risk Assessment and Planning)

2-        بهداشت صنعتی و کنترل مواجهه در محیط کار (Industrial Hygiene and Control of Workplace Exposures)

3-        مدیریت اورژانس پزشکی Medical Emergency Management))

4-        مدیریت بیماری ها در محل کار (Management of Ill-health In the Workplace)

5-        تناسب ارزیابی شغلی و نظارت بهداشتی (Fitness For Task Assessment And Health Surveillance)

6-        ارزیابی اثرات بهداشتی Health Impact Assessment (HIA))

7-        مدیریت گزارش دهی و ثبت سوابق بهداشتی (Health Reporting And Record Management)

8-        رابطه بهداشت عمومی و ارتقاء بهداشت (Public Health Inter Face And Promotion of Good Health)

 

در سال 1394 از 8 عنصر فوق سه عنصر 1، 2 و 7 با پیگیری و هماهنگی مداوم همکاران محترم بهداشت صنعتی اداره کل HSE و ستاد چهار شرکت اصلی به مرحله اجرا رسید و مقررگردید در سال جاری ضمن اجرای دقیق عناصر فوق، برنامه ریزی و استقرار سه عنصر 4، 5 و 8 بطور جدی در دستور کار کمیته تخصصی مهندسی بهداشت قرار گرفته است که با توجه به اینکه سه عنصر 4، 5 و 8 مشتمل بر بحثهای تخصصی طب صنعتی می باشد مشارکت و همکاری سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با کمیته تخصصی مهندسی بهداشت بسیار لازم می باشد. لازم به ذکر است به موازات پیشبرد اهداف فوق الذکر هماهنگی و زمینه سازی های لازم جهت اجرای کامل عناصر 3 و 6 برای سال آینده نیز در برنامه های سال جاری کمیته می باشد.

همچنین به منظور تسهیل در جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به ارزیابی عملکرد بهداشت صنعتی در شرکتهای زیر مجموعه سامانه ارزیابی عملکرد بهداشت وزارت نفت با همکاری اداره کل HSE و مدیریت فن آوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت هم اکنون در مرحله راه اندازی می باشد که با فراهم نمودن تسهیلات دسترسی روسای محترم و برخی از کارشناسان محترم بهداشت صنعتی چهار شرکت اصلی در این جلسه توضیحاتی توسط نماینده محترم IT  در خصوص نحوه اسنفاده از آن ارائه شد و مقرر گردید ظرف مدت یک ماه نظرات اصلاحی خود را جهت استفاده آسانتر از سامانه ارائه نمایند.

در این جلسه همچنین به برقراری نظم و هماهنگی شرکت ها در طرح ریزی و اجرای برنامه ها، ممیزی ها و کمیته های تخصصی بهداشت شرکتها در راستای اهداف و برنامه های وزارت نفت مورد تاکید قرار گرفت.
 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران میباشد. استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Best View in 1024x768